Sheikh Nawaf al-Sabah emërohet emiri i ri i Kuvajtit

Princi i Kurorës së Kuvajtit, Sheikh Nawaf al-Jaber al-Sabah, është emëruar pasardhës i Emirit Sheikh Sabah al-Ahmad al-Jaber al-Sabah, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ky vendim u njoftua në një deklaratë të lëshuar nga Këshilli i Ministrave pas takimit të jashtëzakonshëm të kryesuar nga kryeministri Sheikh Sabah Khalid al-Hamad al-Sabah, që u mbajt në Pallatin Seif në kryeqytetin Kuwait City.

Emiri Sheikh Sabah al-Ahmad al-Jaber al-Sabah ndërroi jetë më herët gjatë ditës në moshën e tij 91-vjeçare.. .

Ngjarja paraprake

Në shtëpinë e një shkupjani janë gjetur drogë dhe municion

Ngjarja e ardhëshme

Reus për Sanchon: Ai qëndron

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian