Shefiti: Ndeshja ndaj Trepçës ’89 do të jetë shumë e vështirë

FC Prishtina takimin e radhës në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll e zhvillon ndaj Trepçës ’89 të dielën (27 nëntor) në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë.

Kjo është ndeshja e fundit e stinorit vjeshtor të elitës së futbollit të Kosovës

Prishtina pas këtij takimi do ta zhvillojë edhe ndeshjen e mbetur të xhiros së 14-të ndaj Ballkanit më 11 dhjetor në Therandë.

Për ndeshjen ndaj Treçës’89 në Mitrovicë për faqen zyrtare të klubit prishtinas, ka folur mesfushori Shefit Shefiti.

“Ndeshja ndaj Trepçës ’89 do të jetë shumë e vështirë, por ekipi është i përgatitur maksimalisht që t’u rikthehet rezultateve pozitive. Ekipi synon pikë të plota pas një ecurie jo të mirë.

Te Prishtina po mbretëron një atmosferë shumë e mirë dhe jemi të gatshëm që të “luftojmë” për arritjen e objektivave”, thotë Shefiti.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mënyra më e shpejtë dhe më e lehtë e rritjes së vëllimit dhe teksturës së flokëve pa aparat dhe stilizim

Story i radhës

Ndryshimet kushtetuese, Arsovski: Vështirë të sigurohen 80 deputetë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish