Shefi i NATO-s dhe kryediplomati turk zhvillojnë konferencë të përbashkët për media

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dhe Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu zhvillojnë konferencë të përbashkët për media.

Ministri i Jashtëm, Çavuşoğlu: Armenia vendos në objektiv të drejtpërdrejt civilët. Në thelb ky është krim lufte.

Çavuşoğlu: Të gjithë, kryesisht NATO, duhet t‘i kërkojnë Armenisë që të tërhiqet nga territoret e Azerbajxhanit... .

Ngjarja paraprake

Lëndohet Jordi Alba, nuk dihet koha se sa do të mungojë

Ngjarja e ardhëshme

Qindra hondurasë nga karvani i migrantëve drejt SHBA-ve kthehen në shtëpi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian