SHBA, shkon në mbi 256 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 256.445, prej të cilëve 2.130 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, transmeton Anadolu Agency (AA).

SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave.

Të dhënat nga faqja e internetit “Worldometer” tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA është rritur për 186.647, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 11.882.927.

Ndërkaq, në mbarë vendin, deri më tani janë shëruar afro 7,17 milionë të infektuar, ndërsa numri i testeve ka arritur në mbi 173 milionë.

Aktualisht, shteti i Teksasit është më i godituri në SHBA, me 1.130.292 raste të konfirmuara, ndërkohë që numri më i lartë i vdekjeve është regjistruar në New York, me gjithsej 34.105 viktima.

Pas SHBA-së, numrin më të madh të të infektuarve e kanë regjistruar India me mbi 8,96 milionë raste dhe Brazili me mbi 5,94 milionë.. .

Ngjarja paraprake

Pasi vdes, një person në Malishevë konfirmohet se ishte me Covid

Ngjarja e ardhëshme

Përdorimet Interesante Të Llumit Të Kafes Në Shtëpi Dhe Kopësht

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian