SHBA, rekord i rasteve të reja me COVID-19

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është thyer rekord i ri sa i përket rasteve të reja me koronavirus për një ditë të vetme.

Atje brenda 24 orëve janë raportuar 88,521 raste të reja me COVID-19.
Rastet totale tani qëndrojnë në 9,043,957, më shumë se 20 për qind e totalit në botë, me 229,676 vdekje.

Kalifornia ka regjistruar më shumë se 929,000 raste totale, duke u pasuar nga Texas, Florida, New York dhe Illinois./Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Epidemiologët: Të korrigjohet mënyra e përcaktimit të shkakut të vdekjeve

Ngjarja e ardhëshme

Blerona vishet provokuese në ditën e Halloween

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian