SHBA regjistron mbi 33 mijë raste të reja me COVID-19

Shtetet e Bashkuara regjistruan 33.037 infeksione të reja me koronavirus dhe 316 vdekje të lidhura me virusin të hënën, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Totali i mbarë vendit tani qëndron në 7,148,045 raste, duke përfshirë 205,072 viktima, për llogaritjen e JHU.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SH.B.A., si dhe raste të riatdhesuara. 

Ngjarja paraprake

Ministrat në seancën e Qeverisë do ta nënshkruajnë Kodin e sjelljes etike

Ngjarja e ardhëshme

Gjithsej 322 sanksione nga policia dje në territorin e Shkupit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian