SHBA raporton mbi 110 mijë raste të reja me COVID-19

Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 110 mijë e 470 raste të reja me COVID-19.

Poashtu, 1 mijë e 789 viktima gjatë 24 orëve të fundit, sipas regjistrimit të rasteve të Universitetit Johns Hopkins.

Që nga fillimi i pandemisë e deri tani Amerika ka 26 milionë e 185 mijë e 355 të infektuar dhe 441 mijë e 319 viktima, shkruan CNN.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara.

Ngjarja paraprake

Ylli i Barcelonës thyen rekord të ri në La Liga

Ngjarja e ardhëshme

2785 hektarë tokë nën ujë në Shkodër, situata problematike në njësitë administrative Ana e Malit dhe Dajç

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian