SHBA, Nancy Pelosi rizgjedhet Kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve

Nancy Pelosi, këtë të diel është zgjedhur sërish si Kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kjo u vendos me anë të votave të kongresmenve të ri që janë duke mbajtur seancën e parë sonte, pas zgjedhjeve të fundit presidenciale në SHBA.

Pelosi në Dhomën e Përfaqësuesve mori 216 vota pro dhe 209 kundër.

Ajo është në këtë pozitë që nga viti 2006 edhe në kohën kur në pushtet kanë dalë sërish demokratët. Pelosi është pjesë e republikanëve, shkruan Reuters dhe CNN.

Ngjarja paraprake

Lionel Messi thyen rekord të ri në La Liga

Ngjarja e ardhëshme

Sherr e përleshje, dy persona nxjerrin armët në Vlorë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian