SHBA konfirmon 63.195 raste të reja dhe 380 viktima nga koronavirusi

Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) regjistroi sot 63.195 raste të reja të koronavirusit dhe 380 vdekje nga sëmundja infektive në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Numri i përgjithshëm i rasteve në këtë vend është 8.617.022, raporton Reuters, transmeton Gazeta Sinjali.

Sipas CDC, numri i viktimave u rrit në 224 mijë e 601 raste.

/Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Masat për vitin e ri akademik, Ministrja Kushi zhvillon takime me rektorët e universiteteve

Ngjarja e ardhëshme

Biskota Me Pure Kungulli, Ëmbëlsirë Dhe Shëndet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian