SHBA dënon incidentet e dhunshme në veri të Kosovës

Shtetet e Bashkuara kanë dënuar incidentet e dhunshme që kanë ndodhur ditëve të fundit në veri të Kosovës, tha një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit për Zërin e Amerikës.

“Përdorimi i eksplozivëve nuk është kurrë një metodë e pranueshme proteste dhe rrezikon jetën e njerëzve të pafajshëm”, tha zëdhënësi.

Ai shtoi se “Shtetet e Bashkuara vazhdojnë t’u bëjnë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të ushtrojnë përmbajtje dhe të shmangin çdo veprim apo deklaratë që do të përshkallëzonte më tej tensionet”./REL

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ja se cilat janë 3 shenjat e Horoskopit që gënjejnë më shumë

Story i radhës

​Paris, shumë lagje pa energji elektrike

Të fundit nga