Shaqiri, Xhaka, Mehmedi me Zvicrën përballen në superfuqinë botërore 

Zvicra është e pafat! Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Admir Mehmedi, me Zvicrën do të përballen me kombëtaren e Francës.

Treshja shqiptare kundër kampionit në fuqi të botës, Francës. Ndeshja luhet të hënën e 28 qershorit, duke filluar nga ora 21.00.

Ja ballafaqimet e të tetës së finales së Kampionatit Evropian

Çiftet e tetës së finales
Me 26 qershor 

Uellsi-Danimarka 18.00
Italia – Austria 21.00

Me 27 qershor 
Holanda – Republika e Çekisë 18.00
Belgjika – Portugalia 21.00

Me 28 qershor 
Kroacia – Spanja 18.00
Franca – Zvicra 21.00

Me 29 qershor
Anglia – Gjermania 18.00
Suedia – Ukraina 21.00

Ngjarja paraprake

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

Ngjarja e ardhëshme

Misteri i ri që bën “lëmsh” hetuesit, çfarë ndodhi në Kretë?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian