Shaqiri i mjaftuan 19 minutat e fundit për një notë interesante

Futbollisti Xherdan Shaqiri nuk u paraqit nga minuta e parë në fanellën e Lyonin, por u inkuadrua nga minuta e 71-të, të cilit i mjaftuan për të marrë një notë të mirë, 6.5 nga faqja e specializuar për statistika “Sofascore”. 

Lyoni ka shënuar fitore me rezultat 2:0 në Glasgou ndaj skuadrës skoceze Rangers, në ndeshjen e vlefshme të Grupit A të Europa League. 

Bruno Gumairaes i Lyonit, u zgjodh lojtari i ndeshjes, me notën 7.8.

Image

Notat 

Lyoni kryeson me 3 pikë Grupin A dhe është favorit për të ruajtur këtë pozitë deri në fund.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Linda Rama shfaqet në sallën e parlamentit, nuk lë “vetëm” kryeministrin përballë opozitës

Ngjarja e ardhëshme

Të ndjerët kurrë nuk vijnë në ëndrrat tona pa ndonjë arsye

të fundit nga

Revolucioni i ri

Bota e futbollit po drejtohet gjithnjë e më tepër drejt teknologjisë. Duke

AlbanianEnglishMacedonian