Shaqir Fetahu zgjidhet për kryetar të BFI-së

“Sot është një ditë e madhe për të gjithë myslimanët në Republikën e Maqedonisë së Veriut, sot fitoi BFI-ja, sot fituam të gjithë, njerëzorja dhe konstruktivja. Prej sot kemi amanet dhe përgjegjësi të madhe të prezantojmë islamin në frymën e tij burimore dhe tradicionalë”, tha Shaqir Fetahu, kryetar i BFI-së.

“Rrugëtimi jonë do të jetë dija, transparenca dhe  puna e palodhshme në shërbim të besimtarëve dhe qytetarëve. Do të jetë një BFI e cila me mençuri dhe urtësi do tu përgjgijet të gjitha sfidave që i sjell koha dhe vendi”, tha Fetahu.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Kushtetuesja: Anulimi i faljes së Ivanovit është ligjore dhe kushtetuese

Ngjarja e ardhëshme

H. Hfz. Shaqir ef. Fetai zgjidhet Reis Ulema i Bashkësisë Fetare Islame – BFI

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian