Shaq transferohet te KB Bashkimi

Shaq Carter përforcon KB Bashkimin!

Qendra amerikane, Shaq Carter, do të mbulojë hapësirën nën kosh te skuadra e Bashkimit.

Carter është përforcimi i tretë i huaj pas fundorëve Sean Hoehn dhe Nikola Vukcevic, të cilët u zyrtarizuan më parë.

Gjiganti amerikan ka gjatësi prej 206 cm dhe vjen nga skuadra Rutgers Scarlet Knights, me të cilën ka luajtur në dy stinorët e fundit në NCAA.

Ngjarja paraprake

Erdoğan: Turqia do t'u japë kompjuter-tablet falas gjysmë milionë studentëve duke filluar nga java e ardhshme

Ngjarja e ardhëshme

Progresi i punës së Komitetit për çështje historike dhe arsimore me Greqinë prezantohet para Zaevit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian