Sfidë e vështirë për shqiptarët! Manchester Utd-Milan, finale para finales 

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për të tetën e finales së Europa League në futboll. Granit Xhaka me Arsenalin kanë punë të zorshme me skuadrën greke Olympiakos.

Futbollisti Marash Kumbulla me ekipin e Romës do të takohen me Shakhtar Donesky, një sfidë shumë e vështirë për romakët.

Arijan Ademi dhe Lirim Kastrati me Dinamon e Zagrebit janë para një sfide tepër të vështirë, kundër Tottenhamit të Jose

Mourinhos. Finale para finales është sfida mes Manchester Utd – Milan, dy skuadra më të njohur në Kontinentin e Vjetër.

Çiftet

Ajax-Young Boys
Dinamo Kiev-Villareali
Roma-Shakhtar Donetsk
Olympiacos-Arsenali
Dinamo Zagreb-Tottenham
Manchester Utd-Milan
Slavia Praga-Rangers
Granada-Molde

Ngjarja paraprake

Filloi protesta kundër vendimit të Gjykatës Penale për rastin “Monstra”

Ngjarja e ardhëshme

Masakra në Hoxhali, njolla e zezë në historinë e njerëzimit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian