Sevdai Radogoshi e quan Koço Devolen legjendë të humorit shqiptar

Aktori i njohur shqiptar, Koço Devole ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare.

Siç raportojnë mediat shqiptare, ai ka vdekur si pasojë e koronavirusit teksa ishte i shtrire prej disa ditësh në spital.

Mësohet se ai vuante edhe nga sëmundja e leukemisë.

Të shumtë ishin emrat e njohur që e kujtuan dhe vlerësuan lartë veprën e tij. Ndër emrat e estradës shqiptare ishte edhe Sevdai Radogoshi ai i cili thotë se Devole ka qenë legjendë e humorit shqiptar.

“U prehsh në paqe legjenda e humorit shqiptar, Koço Devole”, ka shkruar Radogoshi.

Image
Ngjarja paraprake

Bregu Perendimor, vritet një palestinez nën pretendimet për sulm me thikë

Ngjarja e ardhëshme

Donald Trump i humbi zgjedhjet, tani mund ta humbasë edhe gruan

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian