Sërisht rriten çmimet e naftës, këto janë çmimet e reja

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka vendosur që të shtrenjtoj sërish cimet e derivateve të naftës.
Me vendimin e ri, çmimi i dizelit shtrenjtohet për 2.50 denarë, dhe tani një litër dizel do të kushtojë 102 denarë.
Një litër Eurosuper BS-95 do të shitet për 110 denarë, ndërsa një litër Eurosuper BS-98 do të shitet për 112 denarë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Çmenden” çmimet e derivateve të naftës, dizeli arrin në 102 denarë

Story i radhës

Kuvend, bie propozimi i VMRO-së për të diskutuar mbi shkeljen eventuale të Kodit Etik nga Talat Xhaferi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish