Sërisht incident në sheshin “Maqedonia”, thyhen pllakat e betonit, bie makina e pastrimit

Një makinë për pastrim, është përmbysur mëngjesin e sotëm në sheshin “Maqedonia”.
Incidenti në të cilin për fat të mirë nuk kishte persona të lënduar, ndodhi teksa makineria ran ë grupën që u hap mes pllakave nga pesha e makinës që po pastronte sheshin. Nuk është hera e parë që pllakat në sheshin në qendrë të Shkupit,  nuk mbajnë dot peshën e mjeteve motorrike që shkelin mbi to. Edhe në qershor të vitit 2017, në shesh u rrëzua një kamion që kishte hyrë për të transportuar materialet e skenës që duhej të vendosej për pritjen e hendbollistëve të Vardarit, pas suksesit në kampionatin  europian.

Ngjarja paraprake

GRUBI: Zaev-Mickoski vet nuk mund të marrin vendime, ato merren në kuvend dhe qeveri (VIDEO)

Ngjarja e ardhëshme

Publikohet një fotografi e rrallë e Rita Orës kur ka qenë fëmijë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian