Serish tërmet në Adriatik, lëkundje të forta në disa shtete

Një tërmet i fortë prej 4.6 i shkallës rihter ka goditur sërish detin Adriatik.

Sipas aplikacionit të njohur të tërmeteve bëhet me dije se tërmeti i fortë me një thellësi prej 10 kilometër është ndjerë në Itali, Kroaci, Mal të Zi, si dhe në Shqipëri.

Fatmirësisht tërmeti ka pasur epiqendrën në det dhe nuk ka shkaktuar dëme të mëdha materiale në shtetet përreth.

Ngjarja paraprake

Krerët e LDK-së shkelën sovranin, i gjunëzoi anëtarësia

Ngjarja e ardhëshme

Drogë dhe plagosje me thikë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian