Sërish shpërthime në afërsi të Kievit

Shpërthime janë dëgjuar sërish në afërsi të Kievit mëngjesin e sotëm.

Korrespondentja jonë Lyse Doucet tha se dita filloi me vajtimin e sirenave të sulmit ajror, të ndjekur nga bumet e forta nga periferitë e qytetit që ajo mund t’i ndjente në qendër të kryeqytetit.

Dhe Jeremy Bowen, i cili është gjithashtu në Kiev, shkroi në Twitter se “shumë tinguj artilerie po gjëmonin nga skaji i qytetit në qendër”.

Është e paqartë nëse shpërthimet janë ruse apo ukrainase apo të dyja, tha ai.

Dje, pas bisedimeve, Rusia tha se synonte të reduktonte operacionet pranë kryeqytetit – një premtim që shumë liderë perëndimorë thanë se duhet të trajtohet me kujdes.Bota sot

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Aktori i famshëm do të bëhet baba për herë të 7-të

Story i radhës

Barcelona rrit ofertën për Raphinhan

Të fundit nga