Sërish probleme të Barça/ Klubi katalanas po has vështirësi në federimin e tri afrimeve të reja të verës

Problemet te Barcelona janë prezente edhe këtë verë, me klubin që nuk po arrin të federojë Markos Alonson.

Kampionët e La Liga vazhdojnë të vuajnë financiarisht, e kjo po i pengon që të federojnë si mbrojtësin 32-vjeçar, ashtu edhe Inigo Martinez dhe portierin Inaki Pena.

Pavarësisht situatës së vështirë, Alonso nuk e mendon largimin e ka refuzuar me vendosmëri ofertat nga klubet e tjera, raporton sportivja spanjolle “Sport”.

Katalanasit e konsiderojnë si pjesë të rëndësishme të ekipit dhe po punojnë që ta zgjidhin problemin.

Ish-lojtari i Çelsit nuk ka luajtur në dy takimet e para të blaugranave, të cilët nuk mund të veprojnë për shkak të kufizimeve nga rregullat e Fair Plait Financiar.

Barcelona ka pasur vështirësi në federimet e futbollistëve në vitet e fundit dhe është detyruar që të shesë asete, për ta zgjidhur problemin.

Në sezonin e shkuar, ata regjistruan në federatë 4 nga pesë afrimet e reja vetëm 24 orë përpara nisjes së kampionatit.

La Liga ka vendosur rregulla strikte ku çdo klubi i përcaktohet një shifër maksimale shpenzimi për ekipin e parë për transferimet dhe rrogat.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rrëfen 32-vjeçarja: I dashuri im gjithmonë sigurohet që unë të jem e kënaqur në shtrat, por pse ai nuk mund të arrijë kulmin?

Story i radhës

Toka pranë fshatit në Gjirokastër përfshihet nga flakët, zjarri shkrumbon 2 hektarë kullota

Të fundit nga