Sërish fundjavë me trafik në qytetet bregdetare

Trafik i rënduar dhe radhë të gjata kilometrike, në pritje për të mbërritur në destinacion.

Është kjo situata me të cilën përballen drejtuesit e automjeteve në çdo rrugë që lidh zonat turistike të Durrësit.

Këto pamje të përcjella nga gazetarja Enkelejda Arapi tregojnë trafikun e dendur në rrugën dytësore Golem-Plepa.

E njëjta situatë shfaqet edhe në unazën Plepa-Shkozet, si edhe në akset e tjera gjatë gjithë bregdetit, siç është rruga Gjiri i Lalëzit-Maminas.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kovaçevski nesër takohet me Ziadin Selën

Story i radhës

Ministrja e Finlandës flet për liberalizimin e vizave për Kosovën – ka disa fjalë edhe për “Ballkanin e Hapur”

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish