Seri e tërmeteve në Hungari: Mëngjesin e sotëm kishte lëkundje edhe më të fuqishme

Hungaria u godit nga një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter mëngjesin e sotëm, pak para orës 04:00.

Tërmeti u regjistrua në orën 03:52 të mëngjesit dhe epiqendra ishte afër Sarvashit.

Pak më vonë, në orën 05:13, pasoi një tërmet me magnitudë 3.5 ballësh, raportojnë mediat hungareze.

Observatori sizmologjik njoftoi se në atë zonë priten pasgoditje.

Kujtojmë se pjesa jugore e Hungarisë u godit nga dy tërmete me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter gjatë ditës së shtune.

Ndryshe, nuk raportohet për viktima apo dëme të shumta materiale.

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së dytë, luhet në Podujevë dhe Suharekë

Story i radhës

LAMM: Në pikën kufitare “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet rreth 30 minuta

Të fundit nga