Serbi, një i vdekur dhe 73 raste të reja me COVID-19

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 73 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) ndërsa një person ka vdekur, transmeton Anadolu Agency (AA).

Për momentin janë të hospitalizuar 281 persona ndërsa në respiratorë janë 23 pacientë.

Të dhënat zyrtare tregojnë se numri i përgjithshëm i të vdekurve është 751.

Nga fillimi i pandemisë janë testuar 1.147.039 persona ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve është 33.735.. .

Default thumbnail
Ngjarja paraprake

"BE duhet të flasë me turqit qipriotë për çështjen e Mesdheut Lindor"

Ngjarja e ardhëshme

Me rastin e fundit të vdekjes nga Kovid-19 në rajonin e Tetovës deri më tani gjithsej 90 të vdekur nga kjo sëmundje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian