​Sensacioni i Serie A shënoi fitoren e gjashtë radhazi

Udinese fitoi 2:1 në Verona në xhiron e tetë të Serisë A dhe kështu arriti fitoren e gjashtë radhazi në ligë.

Verona kaloi në epërsi me golin e Doig në minutën e 23-të dhe në pjesën e dytë pasoi një kthesë. 

Udinese barazoi me golin e Betës në minutën e 70-të, ndërsa fitorja erdhi përmes sllovenit Jake Bijol në minutën e 93-të.

Udinese ishte skuadra më e mirë në fushë për të gjithë 90 minutat. Para Veronës ai fitoi si mysafir ndaj Monza dhe Sassuolo, ndërsa në shtëpi fitoi kundër Fiorentinës, Romës dhe Interit. 

Skuadra e Andrea Sottil është aktualisht e dyta, një pikë prapa dyshes kryesore Napoli dhe Atalanta. Në raundin tjetër Udinese pret Atalantën.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nesër Kovaçevski pret në takim Mickoskin

Story i radhës

Në 32-vjetorin e bashkimit të Gjermanisë, politikanët paralajmërojnë ndarje të reja

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish