Senegali kualifikohet në finale të Kupës së Afrikës 

Senegali është në finale të Kupës së Afrikës në futboll. 

Senegalezët shënuan fitore me rezultat 3:1 ndaj Burkina Fasos.

Për Senegalin shënuan Diallo (70′), Gueye (76′), Mane (87′) dhe për Burkina Faso realizoi Toure (81′).

Senegalezët u treguan më të efektshëm në konkretizimin e rasteve ndaj rivalit.

Gjysmëfinalja tjetër do të zhvillohet mes Kamerunit dhe Egjiptit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Çfarë do të thotë të dilni nga “zona juaj e rehatisë”?

Story i radhës

Dëshmitari tregon tmerrin në atentatin ndaj Palurent Dervishajt

Të fundit nga