Selimi para nisjes në Hagë: S’do flas këtu, do të flas nga atje, sepse më shkon zëri më mirë

Para nisjes për në Hagë, ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherit Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka bërë homazhe tek varri i Astrit Deharit në katër vjetorin e vdekjes së tij.

Bashkë me Selimin përveç bashkëpartiakëve të tij ishin edhe familjarët e Astrit Deharit.

Selimi nga aty nuk e komentoi aktakuzën e konfirmuar nga Specialja.

“Nuk do të flas këtu, do të flas nga atje, sepse më shkon zëri më mirë”, tha shkurtimisht Selimi.

Ngjarja paraprake

Berlini dhe Shkupi janë për fillim të negociatave në dhjetor

Ngjarja e ardhëshme

Mbyllet shkolla “Mihal Grameno” në Fushë Kosovë, infektohen me coronavirus 6 mësimdhënës dhe 11 nxënës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian