Selektori i ri i Kosovës: Kam qenë i prekur nga vdekja e Fadil Vokrrit

Selektori i ri i kombëtares së Kosovës në futboll, Alan Giress, në konferencën për shtyp të zyrtarizimit të tij në pozitën e udhëheqësit, ka përkujtuar edhe ish-presidentin e ndjerë të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrin.

Giress në konferencën për media ka thënë se Vokrri ishte mik i tij dhe se ka qenë i prekur nga lajmi për vdekjen e tij,

“Kam qenë i prekur nga lajmi. Kam dëgjuar për vdekjen e tij. E kisha mik”, deklaroi ai në konferencën për media.

Zhires do ta udhëheqë ekipin e Kosovës në futboll që nga dita e mërkur.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vazhdon bllokimi i Gjykatës Kushtetuese në Maqedoni

Story i radhës

Rriten rastet me Covid-19 në Kosovë, sot 3 vdekje

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish