Sela nga ekzaltimi i takimit me VMRO-DPMNE-në, bastardon GJUHËN SHQIPE (FOTO)

VMRO-DPMNE-ja e diktatorit në arrati Nikolla Gruevski dhe Aleanca për Shqiptarët sot për herë të parë janë ulur në një tryezë për të debatuar lidhur me çështjet që sipas tyre janë të përbashkëta dhe për të ardhmen evropiane të Maqedonisë së Veriut.

Sela siç duket nga ekzaltimi i takimit me krerët e VMRO-DPMNE-së në shkrimin e tij lidhur me këtë ngjarje në facebook, si asnjëherë më parë ka bërë një grumbull gabimesh drejtshkrimore duke e bastarduar gjuhën shqipe dhe alfabetin e saj.

Ngjarja paraprake

Shteti Georgia në SHBA do të rinumërojë votat

Ngjarja e ardhëshme

Likaj viziton dy shkolla në Lipjan, njoftohet për masat mbrojtëse ndaj Covid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian