Sekuestrohen mbi 30.000 mjete piroteknike në Bit Pazar

Nëpunësit policor nga Departamenti i Policisë Kriminale – Sektori për Tregti të palejuar me Drogë, Armë dhe Materie të Rrezikshme dhe SPB Shkup sonte në rajonin e Bit Pazarit në Shkup në rrugën “192” sekuestruan mbi 30.000 copë mjete piroteknike.

“Lidhur me rastin janë arrestuar dy persona”, informojnë nga MPB-ja. Pas dokumentimit të rastit do të vijojë parashtresë përkatëse.

Ngjarja paraprake

Milano me mungesa, 3 lojtarë kyç në dyshime për ndeshjet e ardhshme

Ngjarja e ardhëshme

Sulm ndaj një autobusi pasagjerësh në Sirinë lindore, 25 të vdekur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian