​Sekuestrohen barna të kontrabanduara në vlerë prej 10 mijë euro

Njëstiet e Doganës së Kosovës kanë organizuar kontrolle në tri barnatore në qytetin e Prishtinës, me ç’rast bëhet e ditur se kanë hasur në barna të ndryshme të kontrabanduara, të cilat arrijnë vlerën rreth 10 mijë euro.

Në një komunikatë për medie thuhet se malli është sekuestruar dhe është proceduar më tutje në procedurë kundërvajtëse.

Dogana e Kosovës në bashkëpunim me autoritetet kompetente do të vazhdojë të ushtrojë kontrolle në kuadër të realizimit të detyrave dhe përgjegjësive të saj, me qëllimin e vetëm parandalimin e veprimtarive ilegale në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës, thuhet në komunikatë.

Dogana e Kosovës fton qytetarët të njoftojnë secilin rast të sjelljes jo etike të zyrtarëve doganorë në numrin e telefonit 080050095.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Xhensila Myrtezaj nis pushimet në Miami Beach, duket atraktive teksa vë në pah linjat trupore në pozat e reja

Story i radhës

Ali Ahmeti nesër në Tiranë, do të takohet me Edi Ramën

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish