Sekuestrohen 71 artefakte historike në Stamboll

Së paku 71 artefakte historike u sekuestruan ndërsa dy të dyshuar u arrestuan në një operacion në Stamboll, bëri të ditur sot një burim i sigurisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ekipet anti-kontrabandë të policisë bastisën 3 adresa në rrethin Beşiktaş të metropolit, tha burimi.

Sendet e sekuestruara, që besohet se i takojnë epokës Bizantine dhe Osmane, u vlerësuan të shkëputura nga ndërtesat historike.

Artefaktet do t’i dorëzohen Muzeut Arkeologjik të Stambollit... .

Ngjarja paraprake

Borrell: Do të vlerësojmë të gjitha opsionet për mbizotërimin e demokracisë në Mianmar

Ngjarja e ardhëshme

Lil Uzi Vert dëshiron të vendosë diamantin milion dollarësh në ballë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian