Sekretari Aziri takoi deputeten Arta Bilalli Zendeli

Sekretari shtetëror në Ministrinë e Kulturës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, z.Valmir Aziri sot  takoi deputeten Arta Bilalli Zendeli. Së bashku diskutuan për të krijuar politika të cilat do të ndihmojnë në demotropolizimin e kulturës e decentralizimin e saj.

Gjegjësisht, të krijohen kapacitete infrastrukturore në fshatin Çegran dhe fshatrave tjerë të Pollogut për të arritur që artsitët, nxënësit dhe shoqata të ndryshme kulturore të mund të realizojnë aktivitetet e tyre.

 

Ngjarja paraprake

Konflikti Nagorni-Karabaku: NATO bën thirrje për armëpushim

Ngjarja e ardhëshme

SHGM kërkon të ndërpriten sulmet ndaj gazetarëve, paralajmërohet marsh protestues

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian