Sekretari amerikan i mbrojtjes flet me homologun ukrainas

Sekretari amerikan i mbrojtjes flet me homologun ukrainas.

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin, ka biseduar sonte me ministrin ukrainas të Mbrojtjes Oleksii Reznikov.

Në Twitter, Austin tha se thirrja kishte qenë për të “diskutuar situatën në fushën e betejës dhe nevojat e Ukrainës për aftësi”.

“E informova për thirrjen time të 13 majit me ministrin rus të Mbrojtjes Sergey Shoygu dhe përsërita mbështetjen tonë të palëkundur për sovranitetin dhe sigurinë e Ukrainës”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Fshati ynë u përmbyt për të parandaluar një sulm rus në Kiev – ia vlente”

Story i radhës

Faktorët e çuditshëm që s’jua kishte marrë mendja se mund të shkaktojnë divorc

Të fundit nga