Seancat online, Xhaferi pret qëndrimet e grupeve parlamentare

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi nuk dëshiron të paragjykojë se kur do të mund Kuvendi të votojë për propozimin e tij për plotësimin e Rregullores për punën e Parlamentit, me çka mundësohet që deputetët me test pozitiv për Kovid-19 dhe me vendim për izolim për shkak të kontaktit me person të infektuar të mund onlajn të përfshiehn në punën e Parlamentit dhe trupat e punës.

Edhe pse, siç thonë për MIA-n, ka kontakte joformale me deputetët lidhur me propozimin do të presë që grupet e deputetëve edhe formalisht të deklarohen për propozimin për çka do ta vendos në seancë.

Ngjarja paraprake

Gashi çmend rrjetin, poston një foto me simbole të UÇK-së

Ngjarja e ardhëshme

A do të luajë Mirlind Daku në ndeshjen e nesërme?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian