Seanca e parë e Këshillit për koordinim të komunitetit të sigurisë-inteligjencës në vend

Shkup, 5 tetor 2020 (MIA) – Kryeministri Zoran Zaev sot kryesoi seancën e Këshillit për koordinimin e komunitetit të sigurisë-inteligjencës në vend, si seanca e parë pas zgjedhjes së Qeverisë së re.

Siç kumtoi shërbimi qeveritar për media, Këshilli, si organ që koordinon komunitetit e inteligjencës së sigurisë për çështje me interes të sigurisë kombëtare, përveç kryeministrit, i cili kryeson seancat, gjithashtu përbëhet nga zëvendëskryeministri i parë, përgjegjës për koordinimin e çështjeve politike të dikastereve dhe ministër i Sistemit Politik dhe marrëdhënieve mes bashkësive, ministrat i Punëve të Brendshme, Mbrojtjes dhe Punëve të Jashtme, drejtorëve të Agjencisë së sigurisë kombëtare dhe Agjencisë së inteligjencës dhe shefit të njësisë organizative kompetente për sigurinë ushtarake dhe inteligjencën në Ministrinë e Mbrojtjes, si dhe sekretarin e Zyrës së Këshillit. sn/

Ngjarja paraprake

​‘Zona e kuqe’ po përhapet në Evropë

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, bie numri i pacientëve me COVID-19 në gjendje kritike

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian