Scholes bëhet trajner i klubit të tij

Legjenda Paul Scholes ka gjetur një punë të re si trajner.

Anëtari i League Two Salford njoftoi ish-lojtarin e Manchester United si trajnerin e parë pas largimit të Graham Alexander.

Scholes do të mbajë pozicionin përkohësisht në klubin ku ai është një nga pronarët së bashku me ish-shokët e skuadrës: Beckham, Giggs, Nicky Bath dhe Gary dhe Phil Neville.

Ai do të bëjë debutimin e tij si menaxher i Salfordit të shtunën kur ekipi udhëton në Port Vale.

Eksperienca e vetme si trajnerin ederi më tani ka qenë në Oldham, ku ai e drejtoi ekipin në shtatë ndeshje në vetëm një muaj dhe u shkarkua.

Salford aktualisht është i pesti në tabelë.

Ngjarja paraprake

Filloi trajnimi online i Anadolu Agency për ekonomi dhe financa

Ngjarja e ardhëshme

8 gabimet serioze që i bëjnë prindërit nga dashuria për fëmijët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian