Schalke, 14 ndeshje pa fitore dhe 10 humbje

Skuadra e Hertha-s nga Berlini ka shënuar fitore me rezultat bindës 3:0 ndaj Schalke, në takimin e javës së 14-të Bundesliga I. 

Schalke përjeton krizë të rëndë, plot 14 ndeshje pa fitore, 4 barazime dhe 10 humbje. 

Guendouzi (36′), Cordoba (52′) dhe Piatek (80′) shënuan për Hertha-n. 

Hertha zë vendin e 14-të me 16 pikë, ndërsa Schalke është në fund të renditjes me 4 sosh.

Ngjarja paraprake

Rrugët e Stambollit të boshatisura gjatë orës policore

Ngjarja e ardhëshme

​Tërmet i ri në Kroaci

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian