Sasho Mijallkov shpallet fajtor dhe dënohet me 12 vjet burg

Ish kreu i DSK-së Sasho Mijallkov shpallet fajtor për rastin “Target-Fortesa” që ka të bëje me përgjimin e paligjshëm në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe dënohet me 12 vjet burg. Mijallkovit do t’i llogaritet edhe koha e kaluar në paraburgim. Ndërkohë ish ministrja e brendshme Gordana Jankullovska dënohet me 4 vjet burg.

Sasho MIjallkov dënohet me 12 vjet burg.

Gordana Jankullovska dënohet me 4 vjet burg.

Goran Grujevski dënohet në mungesë me 15 vjet burg.

Nikolla Boshkoski dënohet në mungesë me 15 vjet burg.

Toni Jakimovski dënohet me 6 vjet.

Ngjarja paraprake

Luhet në tri ditë të ndryshme

Ngjarja e ardhëshme

Spanjë, shënohen 345 viktima të reja nga COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian