SASHK: Ka përfunduar raundi i sotëm i negociatave me MASH, vazhdojmë të premten

Ka përfunduar raundi i sotëm i negociatave me Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës, nën mbykqyrjen e një pajtuesi. Të gjitha çështjet që janë të hapura, në bazë të kërkesave tona janë diskutuar, analizuar, argumentuar nga të dyja palët, ka njoftuar Nedelkov në Facebook.

Kreu i sindikatës tha sot se janë në fillim të negociatave, por se nuk nisin nga e para, gjë që, tha ai, do të marrë shumë kohë dhe energji. – Të gjithë kemi pritshmëri që nga kjo grevë të dalim me rezultat pozitiv dhe jo si fitues, por si partnerë socialë, të cilët do të gjejnë zgjidhje të pranueshme reciprokisht, ku nuk do të ketë fitues dhe humbës… Përfitimi më i madh është hapja e Pandorës. Kutia e rregullimit të pagave në të gjitha aktivitetet si në sektorin privat ashtu edhe në atë publik, tha Nedelkov/MIA

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Teknologjia e re e Samsung për memorien e smartfonëve dy herë më e shpejtë

Story i radhës

Ministri Bekim Sali takon ambasadorin kinez, Zhang Zuo, sigurohet ardhja e 30 veturave të ndihmës së shpejtë

Të fundit nga