Saraj/ Rustemi mirëpriti përfaqësuesit e SHKA nga Rumania dhe Mali i Zi

Sot drejtori i ndërmarjes publike komunale, z. Sabahudin Rustemi në hapësirat e komunës Saraj priti përfaqësuesit e shoqnive kulturore artistike nga Romunia dhe Mali i Zi, të cilat do të marin pjesë në festivalin kompetetiv folklorik burimorë ndërkombëtar
“DUFLLA 2021”

Ai shprehi gadishmëri për mbështetjen e festivaleve të tilla ku shoqnit garojnë me përformansat autentike dhe promovojnë vlerat kulturore artistike.
Në emër të komunës dhe kryetarit, drejtori ju dëshiroj mirëseardhje dhe shumë suksese në performansat e tyre.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19 në Evropë, rikthehen kufizimet

Ngjarja e ardhëshme

Shifra të larta në Greqi, mbi 2400 të infektuar me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian