Sanches i ka mbyllur përfundimisht derën skuadrës së Milanit

Mediat franceze: Renato Sanches i thotë “Jo” Milanit, dëshiron vetëm PSG!

Renato Sanches i ka mbyllur përfundimisht derën skuadrës së Milan për një transferim të mundshëm gjatë kësaj merkatoje, pasi portugezi raportohet nga “La Parisien” i ka thënë “PO” kalimit të tij te gjigandët franceze.

Në këtë mënyrë sipas burimit në fjalë, mesfushori portugez ka refuzuar ofertën e kuqezinjve, pasi ka zgjedhur të provojë një eksperiencë të re të kampionët e Ligue 1, të cilët kanë gati një kontratë 3-vjeçare për Sanches.

PSG në këtë mënyrë fiton një tjetër duel të rëndësishëm në transferimin e lojtarëve me peshë, e qëllimin përforcimin e skuadrën për sezonin e ri, ku synohet Champions League.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Trepça dhe Sigal Prishtina në garat e FIBA Europe Cup

Story i radhës

Japonia përballet me valën më të madhe të të nxehtit në gati 150 vjet

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish