Sampaoli kërkon të marrë Vidalin

Aventura e Arturo Vidalit tek Interi mund të përfundojë në fund të sezonit. 33-vjeçari ndiqet me interes nga trajneri i Marsejës, Jorge Sampaoli, i cili e ka stërvitur edhe më parë futbollistin, kur drejtonte kombëtaren e Kilit.

Numri 1 i stolit të skuadrës francez e njeh shumë mirë Vidalin për këtë arsye kërkon ta marrë edhe në Ligue 1.

Mesfushori aktualisht ka kontratë deri në fund të sezonit me zikaltrit me opsion rinovimi edhe për një vit tjetër, por duke parë që Conte ka rigjetur Eriksenin, i cili po bën një punë të mire.

Vidal mund të vendosë t’i bashkohet Sampaolit në merkaton e verës.

Ngjarja paraprake

Moti gjatë dy ditëve në vijim, vranësira dhe reshje të dobëta shiu dhe bore

Ngjarja e ardhëshme

Besimi në takim me kontabilistët: Së bashku do punojmë për ligj të ri që do të avancojë profesionin e kontabilitetit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian