Salah u mbulua nga lazerat, FIFA ndëshkon ashpër Senegalin

Salah u mbulua nga lazerat, FIFA ndëshkon ashpër Senegalin!

FIFA ka marrë një vendim zyrtar lidhur me episode e krijuara nga tifozët në ndeshjen Senegal-Egjipt, e vlefshme për kualifikuese e Botërorit Katar 2022, ku në goditjet e 11-metërshave lojtarët e Egjiptit u mbuluan nga lazerat.

Autoriteti më i lart i futbollit botëror ka vendosur një gjobë prej 180 mijë dollarësh kundrejt Federatës Senegaleze të Futbollit, si dhe një paralajmërim për dënim me ndeshja pa tifozë në rast se episode të tilla përsëriten.

Egjipti kërkoi ri-luajtjen e ndeshjes pas episodeve që çuan lojtarët e tyre drejt eliminimit, por FIFA vendosi se një ndëshkim i tillë ishte ai I duhuri në këtë situatë mes dy skuadrave.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pranon se vodhi 4 palë atlete, dënohet me 6 muaj burgim me kusht dhe 200 euro gjobë

Story i radhës

Burra, hani arra për të qenë më të mirë në seks!

Të fundit nga