Sabri Fejzullahu uron festën e Fitër Barajmit

Këngëtari ka uruar të gjithë besimtarët mysliman.

Përmes rrjetit social Instagram, Sabri Fejzullahu shprehur urimet më të mira për të gjithë.

Postimin e tij, në të njëjtën kohë e ka shoqëruar edhe me përmendjen e muajit Ramazan derisa ka shkruar se agjërimi ishte sprovë dhe karakter njerëzor.

“Agjerimi ishte sprove dhe karakter njerezore.Lum ai qe e agjeroj kte Ramazan .Vllezerve dhe motrave Shqiptare , te besimit Islam , me shpirte e zemer Ju Uroj festen e FITER BAJRAMIT”, ka shkruar Sabri Fejzullahu.

Ngjarja paraprake

Përshkallëzohet dhuna, Izraeli vret komandantin e Hamasit

Ngjarja e ardhëshme

Fitër Bajrami, uron Ali Ahmeti

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian