Sa persona morën sot dozën e parë të vaksinës, Manastirliu tregon shifrën

Sa persona morën sot dozën e parë të vaksinës, Manastirliu tregon shifrën

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka bërë me dije se ditën e sotme janë kryer mbi 20 mijë vaksinime në të gjithë vendin.

“DITA 2 e vaksinimit masiv përfundon me shifrën domethënëse, 20414 vaksinime, në të gjithë vendin
#ShqipëriaBuzëqesh”, shkruan Manastriliu.

Që prej fillimit të vaksinimit antiCOVID në total janë kryer mbi 95 mijë vaksinime.

Ngjarja paraprake

Liderja e opozitës në Bjellorusi hetohet për “terrorizëm”

Ngjarja e ardhëshme

E konfirmon Ujësjellësi: Nuk ka ujë para mesnatës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian