Sa e rrezikshme është të jesh gjyqtar bejsbolli?

Gjyqtari i Major League Baseball (MLB), Marty Foster, u detyrua të braktiste lojën pasi mori dy goditje në kokë brenda në pak minutash gjatë fitores 4-1 të LA Angels ndaj Oakland Athletics.

Goditjen e parë e mori nga Patrick Sandoval, i lëshoi hodhi një top të shpejtë me më shumë se 150 km/h. Një top faull nga Kevin Smith, që përfundoi duke e goditur në fytyrë arbitrin 58-vjeçar.

Ai u rrëzua menjëherë në tokë. Ndihma iu dha shpejt dhe ishte në gjendje të vazhdonte lojën pas disa minutash.

Pak çaste më vonë, Zach Jackson gjuajti një top të ulët që pasi goditi tokën përfundoi sërish në fytyrën e Marty Foster. Pas këtij momenti, u vendos që të ndryshohej arbitri për të shmangur më keqen.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qyteti i Shkupit do realizoj spërkatjen e dytë kundër mushkonjave

Story i radhës

Kandidatët e ICT Awards ballafaqohen me jurinë, më 11 Qershor shpallen fituesit e edicionit 10-të

Të fundit nga