Sa do t’i kushtonte shtetit rritja e pagave në arsim? Flet Ministri Shaqiri

Nëse pranohet kërkesa e SAShK-ut që pagat në arsim të rriten për 18.4%, kjo do të rëndonte buxhetin shtetëror për deri në 2 miliardë denarë, ka bërë të ditur ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri në ClickPlus në TV21.

“Implikimet financiare në buxhet janë mbi 2 miliardë denarë deri në fund të vitit”, tha Shaqiri.

https://video.fskp4-1.fna.fbcdn.net/v/t42.1790-2/278051138_400579988189319_6203049233031534257_n.mp4?_nc_cat=102&ccb=1-5&_nc_sid=985c63&efg=eyJybHIiOjM2NywicmxhIjo1MTIsInZlbmNvZGVfdGFnIjoic3ZlX3NkIn0%3D&_nc_ohc=Td2yFLW4ZRwAX9lOrn1&tn=KGwN6L7P3DPdVZNv&rl=367&vabr=204&_nc_ht=video.fskp4-1.fna&edm=AGo2L-IEAAAA&oh=00_AT9dVIcqI_rVqipoU7esS6WOFy5jKHmixRJ2sBXB0jjx9g&oe=6254C034

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ish-shefi i AKI: Shërbimi sekret serb tentoi ta vras Hashim Thaçin në vitin 2014

Story i radhës

Zbulohen prapaskenat e takimit Rama – Scholz në Berlin

Të fundit nga