Rutina më e mirë për mëngjes, në bazë të shenjës tuaj të zodiakut?

A ju pëlqen të zgjoheni herët dhe të përballeni me një mëngjes të këndshëm nën dritën e parë të agimit dhe të filloni të punoni menjëherë, apo preferoni të dremitni deri në minutën e fundit, duke përfituar nga komoditetet e shtratit tuaj për aq kohë sa mundeni? Secili prej nesh e fillon ditën në mënyrën e vet, por disa karakteristika nënkuptojnë që për secilën shenjë ekziston një metodë më e mirë për të shijuar plotësisht mënyrën e duhur se si e filloni ditën tuaj.

Dashi

Dashi e fillon ditën duke u hedhur nga shtrati. Është shumë energjik dhe i pëlqen të bëjë ushtrime në mëngjes, një shëtitje të këndshme, një vizitë në palestër ose pak meditim me joga është zgjidhja ideale për ata që duan të aktivizohen menjëherë, sapo hapin sytë.

Demi

Demi ka nevojë për rutinën e tij të mëngjesit. Ai ngrihet në të njëjtën orë çdo ditë, ha mëngjes, bëhet gati dhe fillon ditën e tij. Kjo është mënyra perfekte që ai të rregullojë gjithë ditën. Sapo hapin sytë, ata e dinë saktësisht se kur është koha për një dush, mëngjes dhe për të dalë nga shtëpia. Ata gjithashtu pëlqejnë të jenë vetëm gjatë orës së parë të ditës, në mënyrë që të rikuperojnë mendimet.

Binjakët

Shenja e Binjakëve shpreh krijimtari të madhe në mëngjes. Orët e para të zgjimit janë koha më e mirë për të menduar dhe hartuar të gjitha ato ide që do t’i shoqërojnë gjatë gjithë ditës. Gjithashtu duket se në mëngjes gjithçka është më e qartë dhe ju jepni përgjigjet më të mira për problemet që zakonisht sulmojnë mendjen tuaj.

Gaforrja

Gaforrja dëshiron një zgjim të qetë, pa stres. Asaj nuk i pëlqen planifikimi në mëngjes dhe e ka të vështirë të largohet nga shtrati. Zakonisht pasi ngrihet nga shtrati, shkon drejt e në divan, duke shijuar një tas me drithëra derisa të jetë relaksuar aq sa për të filluar ditën. Preferojnë të rrinë vetëm derisa të jenë gati të aktivizojnë çdo fibër të trupit.

Luani

Luani hidhet nga shtrati që në tingullin e parë të alarmit. Ata nuk kanë plane të qarta për ditën, por menjëherë fillojnë të përqendrohen në qëllimet që dëshirojnë të ndjekin gjatë gjithë ditës. Fazat e hershme të mëngjesit nuk kanë një model të caktuar, kështu që menjëherë pasi të jenë zgjuar, bëjnë atë çfarë duan.

Virgjëresha

Mëngjesi i Virgjëreshës është një kënaqësi për sytë. Vëmendja e saj për të gjitha detajet shkon nga një mëngjes i bollshëm dhe jashtëzakonisht i pasur, në një banjë relaksuese dhe një trajtim perfekt për fytyrën dhe trupin. Plus, ato bëjnë gjithçka në një kornizë kaq të ngushtë kohore saqë duket se kanë pothuajse dy herë më shumë kohë se njerëzit e tjerë.

Peshorja

Peshorja e urren zgjimin. Kur janë të detyruara ta bëjnë atë, u pëlqen të bëjnë gjëra nën shoqëri, kështu që mëngjesi me familjen është një pjesë thelbësore e ditës për ta. Shmangin zgjimet vetëm, pasi ato i bëjnë me humor të keq gjithë ditën.

Akrepi

Në mëngjes është gjithmonë më mirë të lini vetëm njerëzit që i përkasin kësaj shenje. Gjatë orëve të para të ditës ata nuk dëshirojnë presion dhe janë të lumtur vetëm nëse të tjerët janë indiferentë ndaj tyre. Ata kanë nevojë për kohën dhe ritmet e tyre, qoftë vetëm për të ngrënë një mëngjes të shpejtë.

Shigjetari

Shigjetari është me të vërtetë njeri mëngjesi, për të mëngjesi fillon para lindjes së diellit dhe gjithmonë zgjohet me këmbën e djathtë, duke treguar lumturi të madhe që nga orët e para të ditës. Ai nuk kalon shumë kohë duke u përgatitur dhe preferon ta fillojë ditën sa më shpejtë dhe më lehtë. Ai e konsideron një mëngjes të mirë të domosdoshëm, pas të cilit është gati të përballet me botën.

Bricjapi

Për Bricjapin, çdo mëngjes duhet të përjetohet ndryshe. Ata mund të ngrihen herët, por edhe vonë. Ditëve të javës ata duan të shijojnë një tas të thjeshtë me drithëra, ndërsa gjatë fundjavave preferojnë diçka më thelbësore dhe duket se kafeja është rutina e pashmangshme e mëngjeseve të tyre.

Ujori

Ujori nuk kultivon zakone të veçanta në mëngjes. Ai thjesht ndjek pasqyrat e momentit. Kur e sheh të arsyeshme ngrihet dhe ha mëngjes, në të kundërt ai qëndron në shtrat derisa të jetë e nevojshme të dal jashtë. Qetësia është gjithmonë prerogativa e tyre e mëngjesit.

Peshqit

Të lindurit nën shenjën e Peshqve e kanë të vështirë të largohen nga shtëpia e tyre në mëngjes. Ata do të dëshironin të shijonin shtratin e tyre shumë më gjatë dhe të shmangnin që të merreshin me aventurat e kaosit të përditshëm. Ata zakonisht e fillojnë ditën me një lexim të mirë, i cili i lejon ata të relaksohen pak, para se të futen në rutinën e punës.

Ngjarja paraprake

Edi Ramën e pret reanimacioni politik!

Ngjarja e ardhëshme

Intel konfirmon gjeneratën e re të procesorëve, lamtumirë arkitekturës 14nm?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian