Ruskovska: Në rastin e Dimova, ekziston dyshimi se është shkelur Ligji për Prokurimin Publik

Kreu i Prokurorisë Themelore Publike për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin, Vilma Ruskovska, në një intervistë për “360 Gradë” tha se në rastin e Agjencisë Kombëtare për Programe Evropiane të Edukimit dhe Lëvizshmërisë në media dhe publik, interesi ishte më shumë në alokimin e fondeve për projekte. siç theksoi ajo, ata kanë një dyshim tjetër, përcjell FLAKA.

“Nuk ka të bëjë vetëm me alokimin e fondeve për projekte, por ka të bëjë edhe me dyshimin se është shkelur Ligji për Prokurimin Publik. E shihni, të gjithë kanë të drejtë të mendojnë se ai nuk ka kryer një krim”, tha Ruskovska.

Ajo shtoi se shpejtësia me të cilën ata lëshuan një urdhër për kryerjen e një procedure hetimi është se prokurori kompetent ishte tashmë i azhurnuar me rastin. FLAKA

Ngjarja paraprake

10 arsye pse Ramush Haradinaj duhet të bëhet president

Ngjarja e ardhëshme

Brozovic del pozitiv me Covid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian